Pod naszą opieką jest wiele
bezdomnych lub porzuconych
psiaków, które czekają na kochającą
i odpowiedzialną rodzinę.

Zajrzyj do naszej galerii...

Szczeniaki   Dorosłe pieski

Pod naszą opieką jest wiele
kotów, które zostały porzucone
jako małe kocięta i czekają na
kochającą i odpowiedzialną rodzinę.

Zajrzyj do naszej galerii...

Kocięta   Dorosłe koty


Właściciel psa zobowiązuję się do otoczenia psa rzetelną opieką, najlepszą, jaką będzie w stanie mu zapewnić oraz do odpowiedzialnego postępowania względem niego, w tym:

  1. Jeśli pies ucieknie, zobowiązuje się powiadomić osobę wydającą psa, jak też podjąć wszelkie możliwe kroki zmierzające do odnalezienia go.
  2. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zrezygnuje z posiadania psa, zapewni mu opiekę nowego, troskliwego i odpowiedzialnego opiekuna oraz powiadomi o tym kroku Gminę Nowa Sól – Miasto oraz organizację społeczną, której statutowym celem jest ochrona zwierząt.
  3. Pod żadnym względem nie porzuci psa ani nie odda go do schroniska.
  4. Pies będzie pod opieką weterynaryjną, będzie regularnie odrobaczany, szczepiony, a w razie choroby będzie leczony z należyta troską.
  5. Pies nie będzie trzymany na łańcuchu, w przypadku psa mieszkającego na zewnątrz (w kojcu) właściciel zobowiązany jest zapienić mu właściwie ocieploną budę, wybieg oraz stały dostęp do wody, a także posiłek dwa razy dziennie.
  6. Pies będzie traktowany zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt.
  7. Właściciel psa wyraża zgodę na kontrole poadopcyjne.

Właściciel psa przyjmuje do wiadomości, że w razie złego traktowania zwierzęcia grozi mu odpowiedzialność karna na podstawie ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt ( t.j. Dz. U z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm. ).